To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
ARCHITEKCI
Wszyscy ludzie, bez względu na swoje zdolności, zasługują na równy dostęp do opieki zdrowotnej i udogodnień życia codziennego. W naszej firmie kładziemy ogromny nacisk na tworzenie środowisk, które są przyjazne dla wszystkich, bez wyjątku. Dlatego też, zapraszamy projektantów, architektów i innych kreatywnych myślicieli do współpracy z nami przy projektowaniu szpitali, domów opieki i innych obiektów medycznych z myślą o osobach z niepełnosprawnościami.
Projektowanie przyszłości
Razem możemy tworzyć innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że budynki medyczne i opiekuńcze będą bardziej dostępne i przyjazne dla wszystkich osób, niezależnie od ich zdolności.
Edukacja i świadomość
Wspólnie możemy działać na rzecz edukacji społeczeństwa na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami i promować ideę równego dostępu do wszystkich udogodnień.
Podnośniki sufitowe stacjonarne
udźwig: od 200 do 500 kg w zależności od modelu
Podnośniki sufitowe przenośne
udźwig: 200kg
Podnośniki sufitowe przechodzące przez nadproża
udźwig: 160kg
Szyny proste
Szyny proste występują o różnych długościach oraz profilach w zależności od konstrukcji budynku i udźwigu podnośnika. Występują w odcinkach 2 ,3 ,4, 5 oraz 7 metrowych. Szyny można proste montowane bezpośrednio do sufitu można ze sobą łączyć by tworzyć dłuższe odcinki lub przycinać pod konkretną długość jaką chcemy uzyskać.
Zakręty w połączeniu z szynami prostymi
Zakręty szynowe są dostępne w skrętach 15, 30, 45, 60 i 90 stopni, co zapewnia wiele możliwości dopasowania pod planowany projekt. Zakręty występują w połączeniu z profilami A oraz B.
Szyny trawersowe
System trawersowy jest w stanie zapewnić nieograniczoną liczbę miejsc do podnoszenia w pomieszczeniu, umożliwiając podniesienie osoby praktycznie z dowolnego miejsca w obrębie pomieszczenia. Osiąga się to poprzez zainstalowanie dwóch równoległych szyn po każdej stronie pomieszczenia, albo na suficie, albo na przeciwległych ścianach. Ruchoma część szyny biegnie następnie pod kątem 90° do równoległych szyn. Elementy, które umożliwiają przesuwanie szyny trawersowej po równoległych szynach, to wózki trawersowe. Łącznie wymagane są zatem dwa wózki trawersowe, po jednym po każdej stronie. Powstała konstrukcja przypomina literę H, dlatego czasami nazywa się ją systemem H.
Profil A
Standardowy profil szyny. Ten profil jest również dostępny w różnych krzywiznach (zakrętach). Standardowy kolor to RAL 9010, opcjonalnie dostępne są wszystkie kolory RAL. Standardowe długości: 4100 i 6100 mm.
Profil B
Umożliwia osadzenie szyny podnośnika w suficie podwieszonym. Ten profil posiada kołnierz i jest również dostępny w dwóch standardowych zakrętach 45 i 90 stopni. Inne krzywe są opcjonalne. Standardowy kolor to RAL 9010, opcjonalnie dostępne są wszystkie kolory RAL. Standardowe długości: 4100 i 6100 mm.
Profil C
Profil C jest wyższym, mocniejszym profilem. Ten profil umożliwia rozpiętość do czterech metrów przy systemach trawersowych. Standardowy kolor to RAL 9010, opcjonalnie dostępne są wszystkie kolory RAL. Standardowe długości: 4100 i 6100 mm.
Profil D
Profil D jest najmocniejszym profilem. Ten profil umożliwia rozpiętości do siedmiu metrów przy systemach trawersowych. Standardowy kolor to RAL 9010, opcjonalnie dostępne są wszystkie kolory RAL. Standardowe długości: 6100 i 7300 mm.
Zakręty szynowe
Zakręty szynowe są dostępne w skrętach 15, 30, 45, 60 i 90 stopni, co zapewnia wiele możliwości dopasowania pod planowany projekt. Zakręty występują w połączeniu z profilami A oraz B.
Zwrotnica PLS
Zwrotnica PLS umożliwia połączenie różnych torów oszynowania złożonych z szyn prostych i pozwala nam na zmianę kierunku jazdy. Zwrotnica dostępna jest w wersji trzy lub czterotorowej.
Bramka gate PLS
Gate automatycznie blokuje szynę poprzeczną systemu trawersowego XY na stałym torze. W ten sposób podnośnik może opuścić system XY i wejść do innych pomieszczeń.
Rozgałęźnik PLS
Rozgałęźnik PLS pozwala obrać dwa kierunki na prostym torze. Skręt w lewo lub w prawo wykonujemy jednym płynnym ruchem. Szyny proste, szyny z zakrętami i rozgałęźnik można stosować w różnych kombinacjach.
Trawers ścienny
System mocowania trawersowego do ściany jest wykorzystywany w przypadku słabszego stropu sufitu. Dodatkowa regulacja pozwala na montaż w miejscach gdzie obie ściany nie są dokładnie równe.
Kurtyna
System umożliwiający zamieszczenie zasłon pomiędzy torem jazdy oszynowania. Dzięki specjalnemu łącznikowi oraz wydłużonemu wózkowi możemy zamocować zasłony oddzielające np. łóżka szpitalne zapewniając prywatność pacjentom.
Łącznik przeciwpożarowy
Do szyn o profilu A dostępne jest sprawdzone rozwiązanie ognioodporne, które blokuje ciepło i dym przez 30 minut w przypadku pożaru.
Ładowanie w szynie
Podnośnik może być opcjonalnie ładowany bezpośrednio z szyny. Możemy ładować podnośnik na określonym odcinku szyny bądź na punkcie końcowym.
Pilot bezprzewodowy
Pilot bezprzewodowy to wygodne rozwiązanie, które pozwala na zdalne sterowanie podnośnikiem bez potrzeby używania kabli. Jego główną zaletą jest mobilność, dzięki której użytkownik może obsługiwać urządzenie z dowolnego miejsca w zasięgu sygnału.
Bramka wolnostojąca
System wolnostojącej bramy umożliwia korzystanie z podnośnika sufitowego praktycznie w każdym miejscu. Maksymalne wymiary dla udźwigu 275 kg wynoszą 4x4m lub 3,5x3,5m dla udźwigu 350kg. Wysokość systemu może być przystosowana do określonych potrzeb i pomieszczenia.
Mocowanie sufitowe
Uchwyt mocowany bezpośrednio do sufitu.
Mocowanie do sufitu podwieszonego
Uchwyt stosowany przy sufitach podwieszanych jak np. karton-gips lub kasetony.
Słupki podłogowe do karton-gips
Uchwyty mocowane do podłogi oraz do ścian.
Mocowanie ścienne
Uchwyt mocowany do ścian w przypadku słabszego stropu
Czy pomagacie w doborze odpowiednich podnośników już na etapie projektowania budynku?
Czy oferujecie wsparcie przy modernizacji istniejących budynków, np. szpitali czy domów opieki?
Czy udostępniacie rysunki techniczne i materiały dla projektantów?
Czy można zaplanować system podnośników w wielu pomieszczeniach, np. z transferem między pokojami?
Jakie wymagania techniczne należy uwzględnić przy montażu podnośników sufitowych?
Czy organizujecie konsultacje lub prezentacje dla biur projektowych
Kto zajmuje się montażem podnośników – czy zapewniacie taką usługę?
Czy oferujecie serwis i przeglądy okresowe podnośników?
Czy oferujecie szkolenia dla personelu obsługującego podnośniki?
Czy podnośniki są dostosowane do różnych grup użytkowników, np. osób o różnym stopniu niepełnosprawności?
Jakie są koszty konsultacji i doboru rozwiązań podnośnikowych?
Pomożemy Ci dobrać odpowiednie urządzenia oraz wykonać projekt techniczny