siedziska i kamizelki


Siedziska są niezbędnym elementem uzupełniającym każdy system podnośnika dla osób z niepełnosprawnością. Dobór odpowiedniej kamizelki zapewnia kompletny, bezpieczny oraz komfortowy transfer podopiecznego. Firma LeviCare oferuje szeroką gamę dostępnych siedzisk, a wybrany rodzaj kamizelki może determinować funkcje, jakie ma spełniać podnośnik.


•maksymalne obciążenie do 200 kg,
•opcjonalne siedziska ze wsparciem głowy,
•kilkustopniowa regulacja zaczepów kamizelki,
•szeroka gama dostępnych rozmiarów: od S do XL,
•wiele rodzajów kamizelek: transportowe, kąpielowe, higieniczno-toaletowe, pionizujące, przeznaczone dla osób po amputacji, przystosowane do ponoszenia w pozycji leżącej,
•opcjonalnie kamizelki wyposażone są w wycięcie fizjologiczne, które ułatwiają czynności toaletowe i higieniczne, •siedziska dostępne są w dwóch wersjach: kąpielowej (wykonane z siatki poliestrowej) oraz komfortowej (wykonane z litego materiału poliestrowego).

Pozycje podnoszenia:

Pozycja, w jakiej podnoszony jest użytkownik podnośnika determinowana jest jego indywidualnymi potrzebami. Dobór odpowiedniego siedziska oraz dopasowanego do niego wieszaka pozwala zatem na transfer osoby w wygodnej pozycji.

Pozycja siedząca

Pozycja półleżąca


Pozycja leżąca

Zakładanie kamizelek:

Na siedząco:
Na leżąco:
Kamizelka LeviKam Standard umożliwia transport podopiecznego w pozycji siedzącej, zapewniając odpowiednie podparcie pleców. Pozycję użytkownika można dopasować do jego potrzeb dzięki systemowi regulacji pasków zaczepowych, natomiast zastosowanie uchwytu manewrowego pozwala na obracanie podopiecznego w podwieszeniu.

Dostępne rozmiary:: S, M, L, XL

Siedzisko LeviKam + dedykowane jest osobom, które potrzebują stałego podparcia głowy. Kamizelka posiada także specjalne kieszenie na listwy usztywniające, dzięki czemu zapewniona jest stabilizacja pleców użytkownika. Dzięki siedzisku LeviKam + możliwy jest transfer podopiecznego w pozycji siedzącej oraz półleżącej.

Dostępne rozmiary:: S, M, L, XL


Kamizelka higieniczno-toaletowa LeviKam Active przeznaczona jest do codziennych czynności toaletowych poprzez wygodny dostęp do miejsc intymnych. Zapewnia także komfortowy transfer w pozycji siedzącej. Kamizelka posiada podparcie pod ramionami, dzięki czemu możliwa jest pionizacja osoby z niepełnosprawnością. Siedzisko wykonane jest ze specjalnego, szybkoschnącego materiału i posiada dodatkowe usztywnienia z pianki.

Dostępne rozmiary:: S, M, L, XL

Kamizelka LeviKam Active Full Back jest rozwinięciem siedziska LeviKam Active dla osób wymagających dodatkowego podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Dostępne rozmiary: S, M, L, XL


Siedzisko LeviKam Active z podparciem głowy dedykowane jest dla osób wymagających podparcia głowy. Kamizelka wyposażona jest także w pas stabilizujący tułów użytkownika. Wykonana jest z niechłonącego wody i wytrzymałego materiału, dzięki czemu siedzisko to idealnie sprawdza się przy wykonywaniu codziennych czynności toaletowych oraz kąpielowych. Dodatkową zaletą kamizelki LeviKam Active z podparciem głowy jest fakt, iż po jej założeniu materiał zakrywa niewielką powierzchnię ciała, co ułatwia kąpiel oraz korzystanie z toalety.

Dostępne rozmiary:: S, M, L, XL

Kamizelka LeviKam Comfort została zaprojektowana dla osób szczególnie wymagających komfortu podczas podnoszenia. Siedzisko to zapewnia pełne podparcie pleców oraz głowy, jednocześnie zostawiając swobodę w poruszaniu kończynami górnymi. Użytkowanie kamizelki zaleca się w pozycji półleżącej z wieszakiem czteropunktowym przestrzennym.

Dostępne rozmiary: S, M, L, XL


Jest to komfortowa kamizelka transportowa, wykonana z materiału umożliwiającego dopasowanie jej kształtu do postury użytkownika. Wzmocnione i wzbogacone o dodatkowe usztywnienia podparcia pod uda zwiększają bezpieczeństwo, stabilizację oraz wygodę użytkowania. Kamizelka LeviKam Deluxe sprawdzi się także u osób po przebytej amputacji.

Dostępne rozmiary: S, M, L

Siedzisko LeviKam Amputee charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i przemyślanym kształtem. Zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania osobom po amputacji kończyn dolnych. Umożliwia transfer w pozycji siedzącej, zapewniając odpowiednie podparcie pleców.

Dostępne rozmiary: M, L


Kamizelka LeviKam 8-punktowa służy do podnoszenia osoby w pozycji całkowicie leżącej. Przeznaczona jest do codziennych czynności pielęgnacyjnych oraz higienicznych. Siedzisko to jest kompatybilne z wieszakami przestrzennymi 8-punktowymi.

Butler – specjalne siedzisko do podnośników

Siedzisko Butler jest specjalnych uchwytem do podnośników, który charakteryzuje się innowacyjnym sposobem zakładania.

Rozwiązanie to różni się od standardowych siedzisk przede wszystkim sposobem zakładania, zdejmowania oraz podtrzymywania osoby niepełnosprawnej.

Kamizelka TTG to innowacyjne rozwiązanie, które ma za zadanie ułatwić oraz usprawnić pionizowanie użytkownika np. w celu reedukacji chodu. Jej konstrukcja pozwala na założenie kamizelki w mniej niż minutę – wystarczy wsunąć ręce w specjalne rękawy i zapiąć kamizelkę wygodnym zaczepem umieszczonym na plecach.

FAQ / Najczęściej zadawane pytania
Czy kamizelki transportowe pasują na każdą osobę?

Tak, firma LeviCare oferuje szeroki asortyment rozmiarów i kształtów kamizelek, co sprawia, że można dopasować typ kamizelki do osoby dorosłej, dziecka lub osoby otyłej. Istnieje nawet możliwość dopasowania kształtu kamizelki do indywidualnych potrzeb klienta.

Czy kamizelki transportowe pasują do każdego rodzaju podnośnika?

Wszystkie kamizelki transportowe pasują do każdego rodzaju podnośnika.

Czy można używać tej samej kamizelki do przesadzania osoby niepełnosprawnej z łóżka na wózek oraz do kąpieli?

Do kąpieli konieczne jest używanie kamizelek kąpielowych z uwagi na szybkoschnący materiał oraz specjalne wycięcie umożliwiające szybki dostęp podczas wykonywania czynności higienicznych.

Czy można używać z kamizelki transportowej w celu skorzystania z toalety?

Tak, jednak musi to być odpowiednia kamizelka toaletowa z wycięciem higienicznym, ze specjalnego materiału.

Czy osoby po amputacji kończyn również mogą korzystać z kamizelek transportowych?

Tak, są specjalne modele kamizelek dla amputantów o pełniejszym kształcie.

Czy osoby o słabej stabilizacji głowy i pleców mogą korzystać z kamizelek transportowych?

Tak, dostępne są kamizelki transportowe z podparciem głowy i pleców.

Czy kamizelkę można prać i dezynfekować?

Można, ale trzeba dostosować się do podanych na etykiecie wytycznych.

Czy zakładanie kamizelki sprawia trudności?

Założenie kamizelki rehabilitacyjnej nie jest skomplikowane, a specjaliści firmy LeviCare dbają o to, aby każdy użytkownik był odpowiednio przeszkolony do szybkiego i bezpiecznego zakładania siedziska.

Porozmawiaj z nami

Czat udostępnia Firmao.pl CRM