podnośniki sufitowe


Systemy podnośników sufitowych

System podnośników sufitowych dla osób z niepełnosprawnością to doskonałe rozwiązanie, zarówno dla placówek, jak i mieszkań. Modułowy charakter tego rozwiązania pozwala na dopasowanie go do każdego miejsca instalacji. Możliwe jest również sukcesywne powiększanie systemu o kolejne szyny bądź akcesoria. Standardowo szyny montowane są do sufitu, jednak możliwy jest również montaż do ścian. Szyny występują w różnych konfiguracjach: szyna prosta, zakręt lub trawers (dwie szyny równoległe mocowane do sufitu lub ściany oraz poprzeczna, poruszająca się po nich). Zestawienie odpowiedniego podnośnika z dopasowanym do wnętrza oszynowaniem tworzy system funkcjonalny, bezpieczny i niezajmujący potrzebnej przestrzeni w pomieszczeniach.•komfortowe i intuicyjne użytkowanie,
•nowoczesna i dyskretna konstrukcja nie zajmująca przestrzeni użytkowej pomieszczenia,
•mała ingerencja w strukturę budynku,
•możliwość zamontowania podnośnika w prawie wszystkich warunkach architektonicznych,
•możliwość indywidualnego dopasowania systemu do potrzeb użytkownika,
•brak konieczności przemeblowania lub przebudowy pomieszczeń,
•możliwość transferu użytkownika pomiędzy pomieszczeniami bez konieczności opuszczania podnośnika.

Rodzaje instalacji systemów sufitowych:

[tabs id=”3163″]

Przykłady zastosowań podnośników sufitowych:

[tabs id=”3199″]


Konstrukcja torów jazdy, z uwagi na fakt mocowania do sufitu, nie zajmuje cennej przestrzeni pomieszczenia lub podłogi, a mimo to pozwala opiekunowi na pozostanie w stałym kontakcie z osobą podnoszoną.

Systemy szynowe są łatwe w dostosowaniu do potrzeb użytkownika. Ich montaż jest bezpieczny i niezależny od układu pomieszczeń, czy konstrukcji budynku. W zależności od potrzeb i preferencji, możemy dostarczyć szeroką gamę szyn sufitowych oraz możliwości instalacyjnych, począwszy od torów prostych do torów krzywoliniowych czy pokrywających swoim zasięgiem całe pomieszczenie.

Nasze szyny wykonane są z aluminium i dostępne są w różnych długościach i wysokościach profili. Wszystkie profile są zaprojektowane, tak aby zapewnić szybką i elastyczną instalację. Systemy szyn posiadają nie tylko dyskretny i nowoczesny wygląd, ale są również lekkie, dzięki czemu są łatwiejsze do zainstalowania.

P87 jest stosowany głównie w systemach z pojedynczą szyną lub jako szyna główna w systemach trawersowych. W małych przestrzeniach, takich jak łazienki i korytarze, P87 może być stosowany zarówno jako szyna główna jak i drugorzędna. P87 jest dostępny w długościach pomiędzy 2,5 m – 7,0 m oraz z zakrętami. Szyny posiadają możliwość instalacji ładowania stałego, wewnątrz szyn.

P87 z profilem półkowym jest to szyna instalowana w systemach z pojedynczą szyną lub jako szyna główna w systemie trawersowym, gdy szyny powinny być zabudowane w sufitach podwieszanych. P87 z profilem półkowym jest dostępny w długościach 2,5 m, 3 m oraz 4 m. Szyny posiadają możliwość instalacji ładowania stałego, wewnątrz szyn.

P120 i P180 są przeznaczone do montażu jako szyny drugorzędowe w systemach trawersowych oraz w układach, które wymagające dużych odległości między punktami mocowania. P120 i P180 są dostępne w długościach pomiędzy 3,0 m – 7,0 m. Szyny posiadają możliwość instalacji ładowania stałego, wewnątrz szyn.


FAQ / Najczęściej zadawane pytania
Czy podnośnik sufitowy może być zamocowany w każdym pomieszczeniu?

Jest wiele możliwości zamontowania szyn podnośnika sufitowego. Nawet w przypadku niewystarczająco wytrzymałej konstrukcji sufitu, szyny mogą być zamontowane, na przykład do ściany.

Czy za pomocą podnośnika sufitowego można przetransportować pacjenta z jednego pomieszczenia do drugiego?

Tak, jest to możliwe. W przypadku podnośnika HeliQ konieczne jest zapewnienie ciągłości szyn między pomieszczeniami (bez przerw na drzwi itp.). W przypadku podnośnika Roomer S nawet futryny drzwiowe nie są problemem w transporcie pacjenta do drugiego pomieszczenia.

Czy za pomocą podnośnika sufitowego można przetransportować pacjenta w dowolne miejsce w pomieszczeniu?

Tak, jeśli zastosujemy odpowiedni system szyn. Gdy wyposażymy pomieszczenie w dopasowany do niego trawers, wówczas można przetransportować pacjenta w dowolne miejsce w danym pomieszczeniu.

Czy podnośnik sufitowy może być wykorzystywany w rehabilitacji?

Tak, podnośnik sufitowy to idealne urządzenie do wspomagania nauki chodu. Trzeba jedynie wyposażyć go w odpowiednią kamizelkę.

Czy za pomocą tego podnośnika można podnosić pacjenta z podłogi?

Tak, specjaliści z firmy LeviCare planują montaż szyn w taki sposób, aby możliwe było podnoszenie pacjenta z podłogi.

Czy posuw na szynie jest automatyczny?

W większości modeli podnośników sufitowych jest to możliwe. W przypadku pozostałych modeli przesuwanie pacjenta po szynie wykonuje się manualnie, jednak czynność ta nie wymaga dużego wysiłku.

Jak często trzeba ładować akumulator?

Akumulator należy ładować regularnie, najlepiej każdej nocy.

Czy można transportować pacjenta w pozycji leżącej?

Tak, na podnośniku sufitowym można transportować pacjenta zarówno w pozycji leżącej jak i siedzącej.

Porozmawiaj z nami

Czat udostępnia Firmao.pl CRM