Siedziska i kamizelki_

Siedziska i kamizelki

Kamizelki transportowe czy siedziska transportowe przeznaczone są dla osób z niepełnosprawnością ruchową, które wymagają pomocy podczas wykonywania codziennych czynności. Jest to element konieczny, uzupełniający każdy podnośnik dla niepełnosprawnych. Rodzaj kamizelki jaki wybierzemy może determinować funkcje jakie spełniać ma podnośnik pacjenta.

Firma LeviCare oferuje szeroką gamę kamizelek transportowych, kąpielowych, higienicznych, toaletowych, pionizujących czy temblaków dla amputantów. Dodatkowo oferujemy temblaki ze wsparciem głowy dla osób, które tego wymagają, ze względu na swój stan zdrowia. Siedziska dla niepełnosprawnych posiadają od dwóch do ośmiu punktów zaczepu i wykonane są z materiałów dobranych odpowiednio do wykonywanej funkcji. Istotną kwestią użytkowania kamizelki dla niepełnosprawnych jest dobór odpowiedniego jej kształtu oraz materiału. Specjaliści z firmy LeviCare pomogą dopasować odpowiedni typ siedziska transportowego aby spełniało ono wymagania użytkownika oraz zapewniało mu wysoki komfort oraz bezpieczeństwo.

Jedynie w naszej firmie istnieje możliwość wykonania kamizelki dopasowanej indywidualnie do klienta.
Obszerny wybór rozmiarów pozwala dobrać odpowiednią kamizelkę zarówno dla dzieci, dorosłych jak i osób z otyłością.

Zalety płynące z posiadania odpowiednio dobranej do potrzeb kamizelki do transportu osób niepełnosprawnych są następujące:

  • -Wzrasta bezpieczeństwo wykonywania codziennych czynności,
  • -Odciążenie opiekuna osoby z niepełnosprawnością,
  • -Zapewnienie poczucia komfortu użytkownikowi,
  • -Prosty sposób użycia,
  • -Ułatwiona konserwacja ze względu na materiały z jakich wykonane są kamizelki.

Wiele rozmiarów

Szeroki wybór rozmiarów kamizelek, od wersji dziecięcych do przystowanych dla ludzi otyłych

Uniwersalność

Kamizelki dzięki uniwersalnym zamocowaniom mogą być wykorzystywane z każdym typem podnośnika

Różne typy kamizelek

Dostępnych mamy wiele rodzajów kamizelek, w zależności od schorzenia i potrzeb pacjenta

Dostosowane tworzywa

Siedziska mogą służyć zarówno do zwykłego podnoszenia, jak i korzystania z wanny, toalety i wielu innych.


Najczęściej zadawane pytania:

Czy kamizelki transportowe pasują na każdą osobę?

Tak, firma LeviCare oferuje szeroki asortyment rozmiarów i kształtów kamizelek, co sprawia, że można dopasować typ kamizelki do osoby dorosłej, dziecka lub osoby otyłej. Istnieje nawet możliwość dopasowania kształtu kamizelki do indywidualnych potrzeb klienta.

Czy kamizelki transportowe pasują do każdego rodzaju podnośnika?

Wszystkie kamizelki transportowe pasują do każdego rodzaju podnośnika.

Czy można używać tej samej kamizelki do przesadzania osoby niepełnosprawnej z łóżka na wózek oraz do kąpieli?

Do kąpieli konieczne jest używanie kamizelek kąpielowych z uwagi na szybkoschnący materiał oraz specjalne wycięcie umożliwiające szybki dostęp podczas wykonywania czynności higienicznych.

Czy można używać z kamizelki transportowej w celu skorzystania z toalety?

Tak, jednak musi to być odpowiednia kamizelka toaletowa z wycięciem higienicznym, ze specjalnego materiału.

Czy osoby po amputacji kończyn również mogą korzystać z kamizelek transportowych?

Tak, są specjalne modele kamizelek dla amputantów o pełniejszym kształcie.

Czy osoby o słabej stabilizacji głowy i pleców mogą korzystać z kamizelek transportowych?

Tak, dostępne są kamizelki transportowe z podparciem głowy i pleców.

Czy kamizelkę można prać i dezynfekować?

Można, ale trzeba dostosować się do podanych na etykiecie wytycznych.

Czy zakładanie kamizelki sprawia trudności?

Założenie kamizelki rehabilitacyjnej nie jest skomplikowane, a specjaliści firmy LeviCare dbają o to, aby każdy użytkownik był odpowiednio przeszkolony do szybkiego i bezpiecznego zakładania siedziska.


Jak zakładać kamizelkę:


Sprawdź naszą oferte na siedziska i kamizelki:


Kamizelki LeviKam

LeviKam Standard

Kamizelka LeviKam Standard współpracuje z podnośnikami dla niepełnosprawnych, m.in. z podnośnikiem transportowym Levicare Q140. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i przemyślanym kształtem. Wykonana jest z wytrzymałej, bezpiecznej siatki poliestrowej, która doskonale przepuszcza wodę i szybko schnie. Kamizelka LeviKam umożliwia transport pacjenta w pozycji siedzącej zapewniając podparcie dla pleców. Pozycję pacjenta można dopasowywać do potrzeb dzięki 4­-punktowemu, regulowanemu zawieszeniu. Wszyty uchwyt manewrowy pozwala na obracanie pacjenta w pozycji wiszącej. Inne rozmiary dostępne na zamówienie.

LeviKam Integral

Kamizelka LeviKam Integral współpracuje z podnośnikami dla niepełnosprawnych, m.in. z podnośnikiem transportowym Levicare Q140. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i przemyślanym kształtem. Siedzisko to zostało zaprojektowane z myślą o dzieciach i drobnych osobach. Wykonane jest z wytrzymałej, bezpiecznej siatki poliestrowej, która doskonale przepuszcza wodę i szybko schnie. Kamizelka LeviKam Integral umożliwia transport pacjenta w pozycji siedzącej zapewniając podparcie dla pleców i głowy. Pozycję pacjenta można dopasowywać do potrzeb dzięki 6­punktowemu, regulowanemu zawieszeniu. Wszyte uchwyty manewrowe pozwalają na obracanie pacjenta w pozycji wiszącej.

LeviKam +

Kamizelka LeviKam Plus współpracuje z podnośnikami dla niepełnosprawnych, m.in. z podnośnikiem transportowym Levicare Q140. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i przemyślanym kształtem. Wykonana jest z wytrzymałej, bezpiecznej siatki poliestrowej, która doskonale przepuszcza wodę i szybko schnie. Kamizelka LeviKam Plus umożliwia transport pacjenta w pozycji siedzącej zapewniając podparcie dla pleców i głowy. Pozycję pacjenta można dopasowywać do potrzeb dzięki 6­-punktowemu, regulowanemu zawieszeniu. Wszyty uchwyt manewrowe pozwala na obracanie pacjenta w pozycji wiszącej.

LeviKam Active

LeviKam Active uszyta jest z materiału, który przepuszcza wodę nie chłonąc jej, dzięki czemu może być bez obaw używana przy kąpieli. Posiada wycięcie fizjologiczne, które umożliwia korzystanie z toalety bez konieczności ściągania kamizelki. Dzięki usztywnieniom na udach jest to bardzo komfortowe siedzisko nawet przy dłuższym podwieszeniu. Dodatkowo jej elementy zostały wypełnione pianką PE aby w miarę potrzeby można było pionizować pacjenta.

LeviKam Amputee

Kamizelka LeviKam dla amputantów współpracuje z podnośnikami dla niepełnosprawnych, m.in. z podnośnikiem transportowym Levicare Q140. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i przemyślanym kształtem, tak by zapewnić bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Wykonana jest z wytrzymałej, bezpiecznej siatki poliestrowej, która doskonale przepuszcza wodę i szybko schnie. Kamizelka LeviKam umożliwia transport pacjenta po amputacji w pozycji siedzącej zapewniając odpowiednie podparcie dla pleców. Pozycję pacjenta można dopasowywać do potrzeb dzięki 4-­punktowemu, regulowanemu zawieszeniu. Wszyty uchwyt manewrowy pozwala na obracanie pacjenta w pozycji wiszącej.

LeviKam 8-Punktowa

Siedzisko dopasowane do wieszaka 8-punktowego przeznaczonego do podnoszenia pacjentów w pozycji całkowicie leżącej.Wykonane z szybkoschnącej siatki przepuszczającej wodę. Bardzo wygodne, zaprojektowane tak, aby obejmowało całe ciało, co pozwala na uzyskanie stabilnej, komfortowej pozycji podczas podnoszenia i przenoszenia pacjenta. Bezpieczne dla osób, których ciało nie może być zginane.

Jeżeli żadna z powyższych kamizelek nie spełnia wymagań klienta, wtedy istnieje możliwość wykonania kamizelki personalizowanej.

Porozmawiaj z nami


Czat udostępnia Firmao.pl CRM