LeviCare w TV


LeviCare spełnia Małe Wielkie Marzenia!

Nasza firma wystąpiła jako ekspert w programie Małe Wielkie Marzenia, jest to program na antenie Super Polsat prowadzony przez Katarzynę Montgomery. Wszystkie odcinki można obejrzeć w ipli, natomiast my chcielibyśmy przybliżyć Państwu rozwiązania, jakie zostały użyte w poszczególnych odcinkach.


W odcinku 18 w programie został użyty podnośnik ścienny Q140, montowany na podstawie ściennej. W tym odcinku zostały zamontowane dwie podstawy ścienne, w sypialni oraz w łazience. Dzięki podnośnikowi w łazience Dagmara może teraz swobodnie korzystać z toalety oraz wanny, co daje jej nie tylko swobodę oraz wygodę, ale także niezbędną każdemu człowiekowi dozę samodzielności, oraz prywatności. Do użytku Dagmarze oraz Piotrowi zostały oddane dwa podnośniki, dzięki czemu nie ma konieczności przenoszenia ramienia z pomieszczenia do pomieszczenia, jednak taka opcja również jest możliwa. W sypialni, podczas programu, łóżko zostało wymienione na wyższe, jest to podyktowane wygodą w przemieszczaniu się z wózka na łóżko, jednak dla podnośnika niskie łóżko nie jest przeszkodą. Dzięki podnośnikowi Q140 możliwe jest podnoszenie z niskiego łóżka, ale także z podłogi.

W odcinku 20 również zostały zamontowane dwie podstawy, w łazience oraz przy łóżku Oli, jednak w tym razem, ze względu na mobilność i łatwość w przenoszeniu, postanowiono o użyciu tylko jednego podnośnika. System w tym przypadku został wzbogacony o adapter, użyty w łazience. Dzięki adapterowi zwiększa się możliwości zasięgu ramienia podnośnika i możliwe jest korzystanie z podnośnika w małych pomieszczeniach. W odcinku wspomniane zostało również to, że kamizelki firmy LeviCare są uszyte ze specjalnego materiału, który może być używany w wodzie. Użyta w kamizelkach pianka, które zwiększają wygodę użytkowania, wykonane są z niechłonącego wody poliuretanu.

W odcinku 21 największym wyzwaniem okazała się łazienka — mała, podzielona na przestrzeń kąpielową i toaletową, ścianą, z wąskim wejściem uniemożliwiającym wjazd na wózku. O ile wejście do łazienki koniecznie trzeba było zmodyfikować, o tyle dalsze zmiany były już tylko i wyłącznie zmianami kosmetycznymi. Likwidacji barier architektonicznych wymagała jedynie niewielkiej ingerencji, jaką jest montaż podstawy ściennej systemu Q140. Również w tym przypadku użycie adaptera okazało się doskonałym rozwiązaniem na nietypowy układ pomieszczenia i umożliwiło Karolinie dostęp zarówno do części prysznicowej, jak i toaletowej. W pokoju, w którym śpią Tata Wojtek oraz Karolina wykorzystany został słup montażowy podłoga-sufit, który umożliwia montaż systemu Q140 nawet tam, gdzie ściany nie są wystarczająco solidne.

Podnośnik ścienny pacjenta Q140

Adapter do podnośnika Q140


Opcje montażowe podnośnika Q140


Kamizelki LeviCareW odcinku 19 bohaterami odcinka byli dwaj chłopcy, Maks i Ignacy. Dla chłopców firma LeviCare wybrała podnośnik jezdny Levicare  J130/160/190. Jego główną zaletą w tym przypadku, jest mobilność. Dzięki podnośnikowi jezdnemu można podnieść oraz przenieść chłopców z obu łóżek, posadzić ich na fotelu, co ułatwia automatyczny rozstaw płóz, czy położyć na podłodze, w celu wykonywania ćwiczeń rehabilitacyjnych. Możliwe jest również wyprowadzenie chłopców w podwieszeniu do innych pomieszczeń mieszkalnych. W odcinku pokazane zostało również krzesło HMN M2 Gas Tip, które pojawiło się w innych odcinkach, o których wspomnimy w dalszej części artykułu.

Podnośnik jezdny LeviCare J130/160/190Krzesło toaletowo-kąpielowe HMN M2 Gas-TipW odcinku 4 Agnieszka, z powodu choroby, jest zdana tylko na pomoc osób trzecich, a przede wszystkim swojej matki Beaty. To dla nich obu zaproponowaliśmy rozwiązanie, którym jest podnośnik sufitowy UNO ligt. Wraz z szyną prowadzącą od samego łóżka Agnieszki, aż nad toaletę na końcu łazienki, oraz dzięki modyfikacji, jaką jest wycięte nadproże, podnośnik ten jest idealnym rozwiązaniem. Nie jest to jedynie pomoc w przemieszczaniu się dla Agnieszki ale także wsparcie dla mamy Beaty, która nie musi już nosić córki, używając swoich własnych sił.

W odcinku 9 również został wykorzystany podnośnik sufitowy UNO light, jednak w tym wypadku użyty został system trawersowy, który ułatwi rodzinie Stasia przenoszenie po całym pomieszczeniu bez ograniczeń. Poza samym podnośnikiem pokazana została inna, bardzo ciekawa funkcja, jaką może spełniać oszynowanie w pomieszczeniu — jest to terapia w podwieszeniu. Taki system umożliwia zamocowanie, za pomocą haków do SI, specjalistycznych huśtawek, które są niezbędne w terapii ruchowej dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, ale również z wieloma innymi schorzeniami. W odcinku możemy zaobserwować również specjalnie dobraną kamizelkę firmy LeviCare. Kamizelki LeviKam są dostępne nie tylko w szerokiej gamie rozmiarów, ale także mogą zostać uszyte na wymiar.

W odcinku 12 podnośnik sufitowy UNO light również został zamocowany na systemie trawersowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest użyteczny zarówno dla Oli, jak i dla Macieja. Umożliwi im swobodne przemieszczanie się po całym pomieszczeniu oraz dostęp do łóżek i biurek. W odcinku zostało wykorzystane również krzesło toaletowo-kąpielowe HMN M2 Gas-Tip, które opiszemy dokładniej w dalszej części artykułu.


System sufitowy LeviCare UNO Light

Krzesło toaletowo-kąpielowe HMN M2 Gas-TipUNO

W odcinku 6 dla Eweliny i Łukasza najważniejsze było, by zespół Małych Wielkich Marzeń umożliwił Łukaszowi korzystanie z własnej łazienki. Udało się tego dokonać dzięki dwóm układom trawersowym z podnośnikiem sufitowym UNO. Podnośnik w salonie zaoszczędzi Ewelinie konieczność pionizacji Łukasza własnymi siłami, a w łazience pozwoli mi na swobodne korzystanie zarówno z wanny jak i z ubikacji.

W odcinku 13 mogliśmy wesprzeć rodzinę Erwina nie tylko podnośnikiem UNO i systemem trawersowym w salonie, ale także szyną prostą w łazience, która ułatwi rodzicom Erwina transfer do wanny. Często zdarza się, że osoba z niepełnosprawnością podobną do Erwina, tzn. wiotkim ciałem, wymaga podnoszenia i przenoszenia w pozycji leżącej. Nasze podnośniki doskonale sobie radzą z tego typu wymaganiem, a pomaga w tym połączenie wieszaka 8-punktowego z kamizelką do podnoszenia w pozycji leżącej. W przypadku Erwina wykorzystana została także specjalna leżanka, która daje poczucie stabilności podłoża osobom podnoszonym.

Podnośnik sufitowy UNO


Wieszak 8-pkt


Kamizelka LeviKam 8-pkt


Leżanka 8-pktDUO

W odcinku 3 pomogliśmy Adrianowi, który z powodu choroby, stracił prawie całkowicie możliwość poruszania się. Idealnym rozwiązaniem zarówno dla Adriana, jak i dla opiekującej się nim rodziny jest podnośnik sufitowy DUO, którego wyjątkowa moc leży w możliwości przemieszczania się pomiędzy dwoma układami szyn. W odcinku można zobaczyć, w jaki sposób system ten funkcjonuje i pozwala przemieścić podnośnik pomiędzy trawersem w pokoju oraz szyną z zakrętami w przedpokoju, prowadzącą aż do wanny w łazience, dzięki wyciętemu nadprożu.


Wieszak na wymiar

Podnośnik sufitowy DUOW odcinku 5 poznamy Norberta, który ze względu na wiele schorzeń, oraz silne upośledzenie umysłowe nie miał możliwości samodzielnego kąpania się. Dzięki przeprowadzce rodziny do nowo wybudowanego budynku i wpływu, jaki mieliśmy w urządzanie mieszkania, jedynym koniecznym udogodnieniem dla Norberta było krzesło toaletowo-kąpielowe HMN M2 Gas-Tip. Dzięki niemu tata Norberta będzie mógł w bezpieczny sposób wykąpać syna, sprawiając, że czynność ta będzie dla obojga relaksującym, a nie stresującym, jak to było dotychczas, wydarzeniem.

W odcinku 12, poza wcześniej wspomnianym podnośnikiem UNO light, nie tyle udogodnieniem jak wręcz niezbędnym elementem wyposażenia łazienki Oli i Macieja jest krzesło toaletowo-kąpielowe HMN M2 Gas-Tip. Krzesło to dzięki swojej budowie jest przydatne zarówno dla Macieja, jak i Oli, która wymaga podparcia usztywnionych nóg. Dzięki krzesłu Gas-Tip możliwy jest nie tylko prysznic, ale także komfortowe korzystanie z toalety.

System sufitowy LeviCare UNO Light

Krzesło toaletowo-kąpielowe HMN M2 Gas-Tip

Porozmawiaj z nami

Czat udostępnia Firmao.pl CRM