krzesełka schodoweKrzesełko Synergy do schodów prostych to doskonałe urządzenie zaprojektowane i skonstruowane tak, aby umożliwić pokonywanie schodów osobom z ograniczeniami ruchowymi. Zostało zaprojektowane w taki sposób, aby oprócz komfortu i funkcjonalności, zapewnić użytkownikowi bezwarunkowe bezpieczeństwo. Dzięki wysiłkom projektantów krzesełko składa się przy samej ścianie pozostawiając sporo przestrzeni dla pozostałych użytkowników schodów.Krzesełko Infinity do schodów krzywoliniowych zaprojektowano i skonstruowano tak, aby umożliwić płynne pokonywanie schodów osobom z trudnościami ruchowymi. Jest ono kompaktowe i komfortowe, a zestaw wąskich szyn pozostawia sporo przestrzeni na schodach. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie użytkownika. Krzesełko znajduje zastosowanie w wielu różnych konstrukcjach schodów, a jego szyny mogą być montowane zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie klatki schodowej.


FAQ / NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Gdzie najlepiej sprawdzają się krzesełka schodowe?

Krzesełka schodowe to urządzenia, które najlepiej służą osobom o ograniczonej mobilności, które mają problem z samodzielnym pokonaniem schodów, ale są w stanie samodzielnie chodzić (np. przy pomocy chodzika, kul, lub innej osoby). Przy pomocy opiekuna możliwy jest też transport krzesełkiem osoby, która porusza się na wózku, ale konieczna jest możliwość samodzielnego utrzymania pozycji siedzącej.

Jakie są rodzaje krzesełek schodowych?

Krzesełka schodowe dzielimy na dwa główne typy:

krzesełka proste, jak np. model Synergy:

Krzesełka schodowe na torze prostym montujemy na schodach prostych, bez zakrętów. Mamy wtedy do czynienia z torem w postaci jednej, prostej szyny. Aby wycenić dla Państwa krzesełko na szynie prostej potrzebujemy:

-odległości od podłoża do noska najwyższego stopnia mierzonej wzdłuż schodów
-szerokości klatki schodowej

krzesełka krzywoliniowe, jak np. model Infinity

Krzesełka schodowe na torze krzywoliniowym stosujemy na schodach, które NIE ograniczają się do jednego, prostego biegu (posiadają zakręty, bądź mają kształt spiralny). Wymagają one toru stworzonego „na wymiar”. Jest on dopasowany do konkretnych schodów. Nasz przedstawiciel przyjeżdża w takim wypadku do Państwa by dokładnie zwymiarować schody, co pozwoli nam przygotować dokładną wycenę.

Jaki maksymalny udźwig mają krzesełka schodowe?

Maksymalny udźwig zarówno model Infinity, jak i Synergy wynosi 125kg. Na specjalne zamówienie, udźwig krzesełka Infinity może zostać zwiększony do 160 kg.

Kto jest producentem krzesełek, które sprzedajecie?

Producentem krzesełek schodowych Infinity i Synergy jest brytyjska firma Bespoke Stairlifts.

Czy sprzedawane krzesełka są fabrycznie nowe?

Tak, sprzedajemy wyłącznie nowe, nieużytkowane wcześniej krzesełka schodowe.

Czy na zakup krzesełka schodowego można otrzymać dofinansowanie?

Tak, można je otrzymać np. ze środków PFRON z tytułu likwiadacji barier. Dowiedz się więcej na temat dofinansowań na naszej stronie: https://levicare.pl/dofinansowanie-2/

Ile miejsca zajmuje krzesełko schodowe?

Złożone krzesełko schodowe proste zajmuje około 30-35 centymetrów szerokości klatki schodowej. Po rozłożeniu ta odległość zwiększa się do ok. 60cm razem z podnóżkiem.

Krzesełko krzywoliniowe po złożeniu zajmuje około 40-45cm, rozłożone zaś około 70cm razem z podnóżkiem.

Tor jezdny krzesełka zajmuje ok. 15-20cm.

Jak wygląda sterowanie krzesełkiem schodowym?

Krzesełko schodowe Infinity wyposażone jest w joystick, który możemy zainstalować zarówno w prawym, jak i lewym podłokietniku. Jego obsługa jest intuicyjna. Wychylenie go w prawo bądź lewo decyduje o tym, w którą stronę ma poruszać się krzesełko. Do krzesełka dołączone są 2 piloty, dzięki którym zdalnie możemy sterować ruchem krzesełka.

Krzesełko schodowe Synergy wyposażone jest w przełącznik zlokalizowany na froncie podłokietnika – zależnie od potrzeb klienta prawego bądź lewego. Jego obsługa jest intuicyjna. Wychylenie go w prawo bądź lewo decyduje o tym, w którą stronę ma poruszać się krzesełko. Do krzesełka dołączone są 2 piloty, dzięki którym zdalnie możemy sterować ruchem krzesełka.

Jak zasilane jest krzesełko schodowe?

Krzesełka schodowe mają wbudowane akumulatory, które ładowane są w tzw. „przystankach”, czyli miejscach zatrzymania – najczęściej na obu końcach toru. Aby ładowanie krzesełka było możliwe, konieczny jest dostęp do gniazdka elektrycznego w pobliżu jednego z końców toru.

Jakie informacje potrzebne są do wyceny krzesełka schodowego?

Abyśmy mogli wycenić montaż toru i krzesełka, potrzebujemy odpowiedzi na poniższe pytania:

  1. jaki jest układ schodów (proste, zabiegowe (posiadają więcej, niż jeden bieg), spiralne)
  2. jaka jest odległość od podłoża do krawędzi najwyższego stopnia (mierząc wzdłuż schodów)
  3. po której stronie schodów (patrząc z dołu) chcielibyście Państwo zamontować krzesło?
  4. z jakiego materiału są wykonane schody?
  5. jeżeli to możliwe, prosimy o zdjęcia schodów i ewentualnych przeszkód w ich otoczeniu (np. drzwi, poręcz itp.)

Porozmawiaj z nami

Czat udostępnia Firmao.pl CRM